У Хмельницькому планують увіковічнити пам'ять місцевих торгівців за допомогою базарної сумки

PDF Друк
П'ятниця, 11 березня 2016, 11:27

У Хмельницькому планують увіковічнити пам'ять місцевих торгівців за допомогою базарної сумкиНезвичний постамент – базарна сумка, за ручку якої тримається пташка, може з’явитися у центрі Хмельницького. Скульптуру завбільшки з людський зріст хочуть розмістити одразу навпроти «Либідь-Плази». Таким чином, автор проекту місцевий скульптор Роман Абул бажає увіковічнити пам'ять хмельницьких базарників, які на світанку незалежності України підняли на ноги речовий ринок. Пташка, яка тримається за ручку сумки – це образ тих торговців, які мандрували світами, аби заробити копійку та прогодувати свою сім’ю  - ділиться задумом скульптор.

Задум автора пов’язаний  із тим, що Хмельницький – базарне місто. Значна частина місцевих успішних підприємців буквально «виросли» із базару. У складних «дев’яностих» ринок фактично врятував життя багатьом жителям Хмельницького.

Ескіз постумента вже давно офіційно затверджений. Відомо також яких він буде розмірів та де стоятиме. Однак, втілити у життя свій витвір митець ще не в змозі. На це йому бракує коштів, адже скульптура має бути виготовлена із граніту та бронзи.

Місцевих жителів такий задум веселить, однак не всі погоджуються, що пам’ятник необхідно ставити у самому серці Хмельницького.

В архітектурі навіть визначились з місцем і його розміром. Однак втілити ідею в життя досі не вдалося – немає замовника і немає грошей. - Ескіз вже давно затверджений. Вже розписано де і як сам він має розміщуватись. Однак реалізація затримується. Ми досі не знайшли замовника. Який допоможе втілити цю ідею. Тому цей процес зупинився, - пояснює «ВСІМ» автор проекту, скульптор Роман Албул. – Пам’ятник має бути з рубаного граніту, обв’язка – із бронзи. Розмір буде залежати від того, скільки буде коштів.  Як виявилось, хмельничани про таку ідею ще не чули. В багатьох з них вона викликала обурення, в когось – скептичний сміх. Деякі містяни вважають таку ідею креативною, однак вибране місце вважають невдалим. 

Додати коментар

Захисний код
Оновити