У Хмельницьку провели конкурс юних літераторів

PDF Друк
Понеділок, 27 квітня 2015, 13:53

З метою виявлення та підтримки розвитку здібностей літературно обдарованих учнів днями в приміщенні Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбувся ІІ (очний, підсумковий) етап обласного конкурсу юних літераторів (далі – Конкурс), організований відділом науково-дослідницької роботи з обдарованою молоддю "Мала академія наук". Конкурс проводився у ІІ етапи.

На І (заочний, відбірковий) етап Конкурсу від районів, міст та закладів обласного підпорядкування було подано 128 творчих робіт. За рішенням членів журі до участі у ІІ (очному, підсумковому) етапі Конкурсу допущено 48 учасників, учнів 5-11 класів.

За кількістю поданих робіт стало абсолютно зрозуміло, що у молоді є справжній інтерес до жанру художнього читання та поетичного мистецтва, головною темою дитячої творчості є тема подій неоголошеної війни.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся Гончарук Григорій Макарович, директор Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Слушні поради та напутнє слово учасникам Конкурсу лунали з вуст почесних гостей – Міхалевського Віталія Цезарійовича, члена національної спілки письменників України, лауреата Хмельницької міської премії імені Богдана Хмельницького, лауреата Хмельницької обласної премії імені Тараса Шевченка, голови Хмельницького обласного об’єднання Всеукраїнського товариства "Просвіта" імені Т.Г. Шевченка, кандидата фізико-математичних наук Хмельницького національного університету та Коваль Таїсії Петрівни – старшого викладача, художнього керівника студентського літературного театру "Глорія" Хмельницького національного університету.

Юні учасники конкурсу вражали глядачів та членів журі своїми дорослими думками, щиро ділилися своєю любов’ю до рідного краю.

Особливо здивували членів журі вірші Дорощук Олени, учениці 8 класу Красилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3. Під час її виступу щемливо-зворушливо звучали рядки:

"Люди, прошу, зупиніться,

Ви довкола огляніться:

Страждає наша Батьківщина,

Рідна ненька - Україна"

У цих рядках відобразилися щирі почуття та чисті помисли життєво важливих віх – любов, радість, туга, біль, інколи й розпач.

Україна, Майдан, Революція гідності, Вітчизняна війна 2014 року знайшли своє поетичне відображення і у віршах Костюк Ангеліни, учениці 9 класу Великозозулинецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Красилівського району.

"Вставай, Україно!

Не можу дивитись,

Як гноблять, плюндрують тебе."

Не залишився поза увагою членів журі виступ Пархомця Юрія, учня 8 класу Песецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Новоушицького району, присвячений трагічній сторінці нашої історії – участі українських юнаків у війні в Афганістані.

Виступ кожного з конкурсантів зачепив найпотаємніші струни душі та викликав різні емоції: чийсь вірш був оптимістичним та життєствердним, у когось вийшов ніжний та ліричний, були й віршовані твори, від яких наверталися сльози…

…І ось всі виступи позаду, члени журі довго обговорювали почуте та побачене, і нарешті визначилися. Оголошуючи переможців, Валентина Філінюк сказала: «Я переконана, у кожного з вас – попереду нові перемоги. У ваших творах ми побачили цінність і глибину думки, розуміння слів, уміння римувати."

Слухаючи вірші душа переповнюється гордістю, що є такі талановиті і, що дуже важливо, – небайдужі діти!

Видно, що учасники люблять Україну, свій рідний край, місце, де народилися та виросли.

Бажаємо всім учасникам та переможцям подальших успіхів! Думаємо, що наш літературний конкурс – не останній, і ви ще не раз будете дарувати нам свій поетичний талант. 

Додати коментар

Захисний код
Оновити