Як знизити витрати на споживання електричної енергії

PDF Друк
П'ятниця, 09 вересня 2016, 19:30

З першого вересня знову суттєво підвищились тарифи на споживання електроенергії. За умови споживання до 100 кіловат/годин вартість одного кіловату складатиме 0,714 грн, більше 100 але менше 600 кВт – 1,29 грн, а більше 600 кіловат/годин на місяць одиниця коштуватиме вже 1,638 грн. В таких умовах стає дуже важко використовувати електроприлади великої потужності, такі як холодильники, електронагрівачі та кондиціонери. Тому при пошуках житла вибір нерухомості необхідно робити з урахуванням відповідності будівлі сучасним нормам енергозбереження і наявності в ньому всього необхідного обладнання, в тому числі і приладів обліку тепла, газу, води та електроенергії.

Відповідно до останніх нормативів власник квартири має право придбати електролічильник самостійно, або покластися в цьому на забудовника, або попереднього власника житла. Але є деякі особливості, які при грамотному використанні дозволять економити суттєві кошти, майже не докладаючи для цього зусиль. При бажанні можна легко скоротити витрати встановивши спеціальний багатотарифний лічильник. На даний момент більшість населення використовує однозонні прилади, які рахують незалежно від часу доби по одному й тому ж тарифу. Останнім часом частина громадян України стала переходити на підрахунок по дво- і тризонним тарифам, диференційованим за періодами часу.

При використанні тризонного тарифу в години максимального навантаження, тобто з 8:00 до 11:00 години ранку, та з 20:00 до 22:00 вечора застосовується коефіцієнт 1,5 відповідно до діючого тарифу. З 11:00 до 20:00 та з 22:00 до 23:00 при підрахунку застосовується повний тариф з коефіцієнтом 1. А вночі, з 23:00 до 7:00 підрахунок ведеться з застосуванням коефіцієнта 0,4 до повного тарифу. Таким чином, скоротивши споживання електроенергії під час дії коефіцієнтів 1 та 1,5 можна знизити витрати фінансових ресурсів навіть не знизивши середньодобове споживання.

Але найбільшою популярність користуються двозонні лічильники, в яких електроенергія рахується вночі з 23:00 до 7:00 ранку з коефіцієнтом 0,5 та вранці, вдень і ввечері з 7:00 до 23:00 години з коефіцієнтом 1, тобто по повному тарифу. Економії в даному випадку можна досягнути знизивши споживання під час дії повного тарифу. Для цього, звичайно, доведеться підвищити нічне споживання, наприклад, встановивши таймер пральної машини, накопичувального електричного водонагрівача, електричної опалювальної системи та інших потужних приладів на запуск у нічний час.