Добриво кас 32: склад та застосування

PDF Друк
Неділя, 04 березня 2018, 22:38

Більшості агропромислових підприємств добре знайома тема добрив, адже для отримання хорошого врожаю потрібно забезпечити рослини необхідними мінералами та поживними речовинами. Одним із головних добрив, які використовують в сільському господарстві для різних видів сільгосппродукції й зернових, є кас 32 - карбамідно-аміачна суміш.

Склад КАС

Мінеральне азотне добриво кас 32 складається з аміачної селітри, карбаміду та різних форм азоту:

  • Нітратний азот - миттєво засвоюється рослинами, корисно впливає на їх зростання та загальний розвиток;
  • Амонійний азот - після накопичення в ґрунті під впливом тепла і мікроорганізмів перетворюється в нітрат;
  • Амідний азот - внаслідок дії сонячних променів трансформується спочатку в амонійний вид азоту, а потім у нітратний, що продовжує корисну дію речовини для підгодівлі рослин.

Завдяки такому поєднанню кас 32 забезпечує подовжене азотне живлення всіх сільгоспкультур і не випаровується в атмосферу під час обробки рослин.

Особливості застосування КАС

Існують два способи його внесення:

  1. Кореневий спосіб передбачає заливання добрива в землю або розподілення зверху до або під час процесів оранки, прополки чи підгортання. Так речовина не висихатиме на сонці, а прикриється землею;
  2. При позакореневому способі листя для підгодівлі обприскують за допомогою розпилювача. Роблять це у вегетаційний період для кореневої й листової підгодівлі рослина. Проводять процедуру зазвичай ввечері й уранці або в прохолодну погоду, щоб рослині не загрожували опіки. Звертають увагу при позакореневому підживленні так само на кислотність розчину.

Коли найкраще вносити КАС?

Рідке азотне добриво кас 32 використовують для основної обробки восени й для обробки перед посівом навесні, а також під час активного росту сільгоспкультур.

Щодо частини доби, то оптимальним вважається пізній ранок, коли вже відсутня роса, або ж вечір. В прохолодних умовах удобрювати рослини можна упродовж всього дня.

Не рекомендована рідка підгодівля при температурі вище 20 градусів зі знаком плюс і низькій вологості. Також не застосовують добриво при сильних осадах роси або після інтенсивних дощів - тоді чекають висихання. Порушення цих правил може стати причиною пошкодження листя. Оскільки для молодих культур опіки небезпечні, то похмурий день найкраще підійде для обробки.