Фізіотерапія при лікуванні бронхітів.

PDF Друк
Вівторок, 05 липня 2016, 11:34

Фізіотерапія при лікуванні бронхітів.

На сьогоднішній день простежується невпинне наростання тенденції до збільшення числа хворих на бронхіт. Це серйозне запальне захворювання, що вражає бронхи і легені. Фізіотерапія при бронхіті стала частиною комплексного лікування і сприяє зниженню адаптаційних здібностей згубних мікроорганізмів до лікарських препаратів.

Зростання кількості хворих пов'язане з тим, що імунітет людини став більш сприйнятливим до мікробів. А патогенні мікроорганізми навчилися опиратися антибактеріальним препаратам, і ця їхня здатність весь час зростає. Фізіологічні заходи щодо захисту дорослих і дітей значно змінилися зі збільшенням впливу на них негативних факторів зовнішнього середовища.

Загальновідомим фактом є те, що запобігти хворобі легше, ніж з нею боротися. Тому проводити фізіотерапевтичні заходи в профілактичних цілях просто необхідно.

Це допоможе вам якщо не повністю запобігти, то, як мінімум, знизити ризик впливу хвороботворних чинників, що сприяють розвитку хронічних захворювань і ускладнень.

Фізіопроцедури сприятливо впливають на організм людини, зменшують запальний процес, біль. У той же час поліпшується кровопостачання, що сприяє відновленню пошкоджених тканин.

Методи фізіотерапії.

Масаж грудної клітки.

Ефективний метод лікування і профілактики бронхіту, що виключає прямий вплив медичних приладів. На грудній клітці подушечками II-IV пальців проводять вібраційні, постукуючі рухи. Відбувається погладжування, розтирання і розминання. Масаж займає 5-8 хвилин, а курс лікування – 5-8 масажів. Для кожної процедури використовують підігріту олію, після чого грудну клітку потрібно обернути в махровий рушник. Постукування супроводжується характерними звуками, які повідомляють фахівця про стан легенів.

Інгаляція.

Застосування інгаляції є також ефективним методом фізіотерапії. Як і попередній метод, його можна проводити без впливу електричних приладів. Особливо зручно використовувати ультразвукові інгаляції при бронхіті з використанням небулайзера. Інгаляції забезпечать антибактеріальну, протизапальну, бронхорозширюючу і відхаркувальну дії.

Особливість їх полягає в тому, що одні призначені для трав'яних та олійних розчинів, а інші – для спеціальних медичних розчинів або мінеральних вод. Поряд з цим парові інгаляції більш прості, практичні в застосуванні.

Спелео- і галотерапія.

Для профілактики та лікування бронхітів також можна відвідувати соляну кімнату в Тернополі. Головним лікувальним чинником даного методу фізіотерапії є сухе повітря, яке насичене негативно зарядженими іонами солі та очищене від мікробів, вірусів та алергенів. Спелеотерапія забезпечує бронходренажну, протизапальну та імуномоделюючу дію.

УВЧ-терапія.

Даний метод лікування полягає у впливі на організм високочастотного електричного поля, переважно з числом коливань 40,68 МГц і довжиною хвилі в 7,37 м. Лікувальну дію УВЧ забезпечує енергія електричного поля, яка поглинається тканинами організму. УВЧ надає протизапальну, протиспазматичну і болезаспокійливу дію, а також стимулює захисні функції організму.

Електрофорез.

Електрофорез при бронхіті є перевіреним, високодієвим методом лікування. Його суть полягає у взаємодії електричного струму і введеного в організм лікарського препарату. Ця процедура в рази підвищує результативність прийому таблеток, ін'єкцій і аплікацій.

Електрофорез прискорює процес відходження мокроти, яка зібралася в бронхах і сприяє її розрідженню.

Особливості при лікуванні дітей.

Вища мета дитячої фізіотерапії – досягнення найкращого результату в боротьбі з хворобою. При цьому акцент робиться на використанні фізичних методів лікування на противагу медикаментозних препаратів.

Дізнайтесь більше у педіатричному кабінеті “Малеча”

 

Фізіопрофілактика для дітей передбачає загартовування організму дитини за допомогою лікувальних дій масажу, зарядки, зміцнюючих фізичних вправ, грязьових ванн та іншого.

При наявності бронхіту у дитини використовують такі фізіопроцедури:

• гірчичники;

• УФ-випромінювання;

• спелео- та галотерапія;

• високочастотні струми;

• електрофорез;

• інше.

Якщо у хворого спостерігаються труднощі з відходженням мокротиння – призначають масаж грудної клітини та різного роду інгаляції.

Фізіопрофілактики повинна проводитися за призначенням лікаря, і за всіма його приписами. Чим менша дитина, тим більше у неї ризик розвитку ускладнень основного захворювання.