На другому турі виборів мера Хмельницького можливі махінації

PDF Друк
П'ятниця, 13 листопада 2015, 13:52

Чесні вибори – одна з ознак демократичного європейського суспільства. Законодавство України регламентує проведення  місцевих виборів рівними, таємними та неупередженими. Проте на словах не завжди як на ділі.

Україна з достатнім напруженням пережила місцеві вибори 15 жовтня.  На черзі другий тур виборів мерів міст, який відбудеться 15 листопада і у Хмельницькому. За результатами першого туру до нього пройшли Олександр Симчишин (24,17%) та чинний мер Костянтин Чернилевський (23.57).

При такій майже рівній конкуренції кандидати можуть вдаватися до різних «чорних схем», підкупу та «каруселей» виборців, щоб посісти мерське крісло. Така практика вже застосовувалася на цих виборах у інших містах України, зокрема, в Дніпропетровську та Чернівцях, де зустрілись сильні кандидати за рейтингом. Зараз виявленні там порушення розслідують правоохоронці.

У першому турі на Хмельниччині спостерігачі «Опори» також фіксували ознаки підкупу або ж підвозу виборців на дільниці. Очікувано, що у наступному турі ситуація не покращиться. У поліції попереджають, що виявленні порушення на чергових виборах будуть каратися законом.  Щоб не допустити махінацій на виборчих дільниця будуть чергувати 345 поліцейських . Проте, щоб вибори пройшли чесно, насамперед громадяни повинні слідкувати за легітимністю їх проведення: не продавати свій голос та повідомляти правоохоронні органи про виявленні порушення. Адже в цьому місті жити нам і нашим дітям.

  

Додати коментар

Захисний код
Оновити