Юннати Хмельниччини перемогли у фіналі «Дотик природи»

PDF Друк
Четвер, 03 листопада 2016, 16:48

З 1 по 3 листопада 2016 року в місті Києві відбувся ІІ (фінальний) етап Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи», участь у якому брала делегація юннатів і школярів-природолюбів Хмельниччини, які успішно пройшли конкурсні випробовування І-го (заочного) етапу Форуму.

Популярний масовий еколого-натуралістичний захід проводився Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді Міністерства освіти і науки України за підтримки Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного університету біоресурсів і природокористування України, Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна».

 

На фінал заходу в столицю України його організатори запросили у складі обласної команди трьох вихованців гуртка юннатів «Екологічна біохімія» Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, учнів 11 класу Хмельницького технологічного багатопрофільного ліцею ім. Артема Мазура Миколу Собчинського, Івана Бобика, Вюсала Гусейнова, вихованця гуртка юннатів «За гуманне ставлення до тварин» Шепетівського міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Назара Мугиля  та учениці 10 класу Хмельницького НВК № 9 Ірини Олійник.

Учасниками фіналу Форуму стали вихованці позашкільних, учні загальноосвітніх і професійно-технічних та студенти вищих навчальних закладів, які набули досвід дослідницько-експериментальної роботи в галузях природничих наук, зі знанням справи виконали і представили на очний етап 117 наукових проектів (121 учень-учасник), за 10 категоріями, в т.ч.: «Анатомія і фізіологія людини» (6), «Ботаніка» (19), «Екологія та проблеми довкілля» (30), «Енергозберігаючі технології» (5), «Зоологія» (16), «Мікробіологія» (3), «Науки про Землю (географія, геологія)» (7), «Психологія та охорона здоров’я» (16), «Фізика і астрономія» (3), «Хімія і біохімія» (12).

Команда юннатів Хмельниччини задніх не пасла. Наші юні природолюби упевнено довели поважному журі, що вони – одні з кращих в Україні!

Переможцем фіналу Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи» став вихованець гуртка «Екологічна біохімія» Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, учень 11 класу Хмельницького технологічного багатопрофільного ліцею ім. Артема Мазура Микола Собчинський  (керівники науково-дослідницької роботи – Алла Ганзюк, к.т.н., доцент кафедри хімії Хмельницького національного університету та вчитель хімії ТБЛ Наталія Зима. Його робота «Перспективний шлях одержання моторних палив високої якості і з пониженою токсичністю за допомогою органоглин» у категорії «Хімія і біохімія» була визнана найкращою і відзначена Дипломом переможця.

Відповідно до підсумків журі всі інші юні представники нашої області – фіналісти «Дотику природи» відзначені Дипломами  Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.

Вітаємо Миколу Собчинського, його однокласників і педагогів, юннатів та школярів Хмельниччини зі здобутою перемогою і сподіваємось, що його ім’я буде переможно оголошуватись незабаром на наступному конкурсі – «Інтел Еко Україна»  в столиці нашої держави.

Олена Зотова,

методист Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді 

Додати коментар

Захисний код
Оновити