На Хмельниччині відкрився військовий табір для дітей

PDF Друк
Вівторок, 14 червня 2016, 15:30

У навколишньому сосново-лікувальному лісі, поруч із неозорою водоймою, притаївся позаміський заклад оздоровлення та відпочинку – військово-спортивний наметовий табір «Форпост», що є структурним підрозділом СК «Пульсар».

«Притаївся» – це для непосвячених, а от насправді табір рано встає, дихає на повні груди, живе-гуртується, ознайомлюється з подальшим майбутнім, інструктується…

Окрім керівництва табору, його інструкторів та іншого персоналу, тут основними є діти-підлітки віком від 10 до 16 років. Ті, що бувалі, з гордістю та знанням справи розповідають, що на них очікує, що уміють і до чого прагнуть.

…А ось і час чергового шикування. Механічний сигнал поданий – і всі, як один поспішають зі своїх наметів, щоб зайняти визначене місце у ланцюжку, що є їхнім взводом. По 12 осіб у кожному. Один зі взводів – справжні старожили, незважаючи на юний вік. Тому й навчальні завдання, які на них очікують, будуть набагато складнішими, ніж для тих, хто в наметовому «містечку» вперше… Їм брати участь у розвідувальних операціях, ночувати в умовах більш суворих, аніж для решти…

Усі – це дітвора, насамперед, із Нетішина, Славути, Шепетівки, Хмельницького, Кузнецовська, Рівного та Києва. Столичних іще торік записалися до «пульсарівців» тільки двоє, цьогоріч – уже четверо.

Краще раз побачити, ніж сто разів почути. Все на своєму місці. Акуратно та правильно зібрані й розташовані намети. Неподалік штаб, «польово-лісова» кухня, медсанчастина, точки особистої гігієни… Через кілька днів, або значно довший період,  їм і під воду, і – на воді, і – влучно стріляти, і навіть – стрибати…

«Стрибати з парашута на полігоні сусідньої Рівненщини – це для тих, кому виповнилося 14 років і важать понад 50 кілограмів», – ділиться інструктор із повітрянодесантної підготовки Ігор Швець. Сам – повітряний десантник, південна група військ, Угорщина. Досвідчений, мудрий наставник.

Зрештою – усі наставники тут зі стажем і майстри своєї справи. Директор табору – Михайло Ковальчук, комендант – Оксана Ніконова, командири взводів Марина Чужмарова та Наталія Самурай, їхні заступники – Наталія Карпенко й Ігор Швець, а також дві Лариси – Швець і Кузьмич (вона ж – шеф-кухар). Медичні працівники – Вікторія Васільєва й Оксана Арнаутова, двоє кухарів – Ольга Головач та Ірина Дудар.

Ось така команда до послуг 48 вихованців, які вирішили військово-спортивно оздоровитися та відпочити у наметовому таборі «Форпост» на ділянці берега водосховища Хмельницької АЕС в районі впадіння р. Гнилий Ріг.

Те, що після своєї зміни тривалістю 14 днів, звідси повернуться ще більш патріотично налаштовані, фізично зміцнені та вишколені особистості, сумнівів жодних. Про це свідчать твердження тих, хто 3-5 років поспіль не хочуть їхати нікуди за межі Нетішина, а надають перевагу саме цьому табору, бо знайшли тут друзів та однодумців. Їхні наставники – це ще те «тісто»! Вони пішли у відпустки, не додадуть уваги власним родинам і сім’ям – і все заради того, що ЦІ ДІТИ і ЦЕЙ СПОСІБ ЧАСОПРОВЕДЕННЯ – сенс їхнього життя, що не може не передаватися тим, хто навчається.

Кухарям тут теж доводиться непросто, але на їхньому обличчі посмішка та задоволення, і це попри те, що для 50 осіб щоразу на обід необхідно приготувати 30 літрів борщу чи супу, або якої каші. На заміну цій дитячій таборовій зміні прийде інша, а кухарі залишатимуться щоразу на своєму посту. Різноманітним, смачним і поживним залишатиметься і їхнє меню.

Скільки зусиль, енергії та матеріальних ресурсів затрачено, щоб організувати все! Це, за роздумами коменданта наметового табору «Форпост» Оксани Ніконової, і є ентузіазм, запал, багаторічні напрацювання, совість і, з-поміж іншого, – природній людський страх-переживання, коли 1000 кілометрів над землею розкривається парашут, і всередині все завмирає з благанням до Господа – «дай, Боже, кожному вдало приземлитися».

Брати на себе відповідальність за здоров’я та життя дитини можуть тільки відважні, сильні духом та професійні люди, ті, хто в житті й сам неодноразово побував на вістрі неба, землі та води!

Юним таборянам теж варто пам’ятати, що спрямування тут військово-спортивне. Отже, за порушення дисципліни, інших правил і норм поведінки неодмінно наступить покарання – доведеться, як стверджують інструктори та керівництво наметового табору, зайвий раз поприсідати, повіджиматися…

Відповідні служби поставили свої підписи у документі, що посвідчує готовність табору до виконання поставлених завдань. Резюмувала їх провідний фахівець, лікар з гігієни харчування управління Держпродспоживслужби у Славутському районі Ольга Козира, яка підкреслила: «Табір до роботи готовий. Відповідні заходи з дотримання державних санітарних норм і правил влаштування, утримання та організації режиму діяльності дитячих наметових містечок, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 07 лютого 2012 року, виконані, тобто створені належні умови для відпочинку та оздоровлення дітей. Є, щоправда, незначні недоліки, які мають бути усунуті в найближчий час. У цілому ж, служба наполягає на пильності персоналу щодо виконання норм та правил чинного законодавства».

«Значна консультативна допомога надана виконавчим комітетом міської ради на предмет внесення дитячого закладу оздоровлення та відпочинку військово-спортивного наметового табору «Форпост» до Держреєстру у березні цього року, що підтверджене довідкою з Міністерства соціальної політики України за підписом керівника Павла Розенка», – зазначає начальник відділу молоді та спорту виконкому міськради Любов Рябчук.

Виконавчий комітет міської ради та його структурні підрозділи також не залишилися осторонь діяльності вказаного вище закладу: за кошти бюджету міста закуплено кілька путівок на оздоровлення дітей працівників бюджетної сфери міста та дітей учасників АТО..

Дві тисячі вісімсот гривень – така повна вартість однієї путівки до «Форпосту». Якщо є воля профспілки, то 10 відсотків від загальної її вартості – це тільки 280 гривень із заощаджень батьків. А от набуті та отримані задоволення, сила, дух, вправність дітей вартують набагато більше, аніж зазначені суми. Адже форпост – лінія передова. На тих, що розташувалися чи побували на ній, рівняються інші!

Богдан Фединчук 

Додати коментар

Захисний код
Оновити