Інтерактивне навчання - плюси та мінуси

PDF Друк
Середа, 22 лютого 2017, 09:17

интернет магазин книгЗ розвитком комп'ютерних технологій в наше життя впроваджуються нові пристосування та професії. Не оминуло це стороною і шкільну освіту, яку хочуть перевести на новий рівень - рівень електронного навчання. Чого ж очікувати від інтерактивного методу?

Думки фахівців і простих вчителів кардинально розходяться. Перші виступають за інтерактивне навчання, другі - проти. Серед позитивних моментів можна відзначити:

- швидка перевірка робіт;

- вибір потрібної інформації для учня;

- засвоєння всіх рівнів пізнання;

- внутрішня мотивація учня.

Розробники вважають, що якщо замінити нинішні підручники на електронні, то в учнів з'явиться можливість черпати потрібну їм інформацію. Адже багато хто займається самоосвітою і вивчають матеріал наперед, що сприяє незацікавленості в наступному уроці. Також інтерактивне навчання має на увазі виклад матеріалу від одного рівня до наступного, де кожен закріплюється перевірочною

роботою. Оскільки процес отримання знань стає мало контрольованим учителем, то отримувати знання будуть тільки ті учні, які в цьому зацікавлені.

Безумовно, викладачеві буде легше при перевірці робіт. Однак у нього зникає можливість контролювати глибину і обсяг вивчення. У цьому випадку вчитель не зможе передбачити результати тієї ж контрольної роботи.

Електронні книги дозволяють швидко шукати потрібний матеріал (зазвичай, основні моменти і правила виділяють виносками), а це вбиває інтерес до живого читання і мислення. Друкована навчальна література стане непотрібною і що це вчорашній день, сьогодні нею користується лише 35% учнів.

Роль особистості педагога стає менш вагомою. Він вже не буде виступати як лідер і організатор навчання, його замінить комп'ютер. Засновники інтерактивного навчання це відносять до радісної новини. Що стосується письма, так прогнози зовсім невтішні. У багатьох малюків моторика руки буде розвиватися лише в грі. У дитини не буде можливості виробляти навички почерку, тому як вона елементарно не відчуває силу натиску на стержень ручки.

Можна багато говорити і вдосконалювати, але базу знань потрібно залишити. Ніякі гаджети не замінять робочі зошити, а тим більше прописи. Вони досить прості та ілюстровані, доступні кожній родині. Купити навчальний матеріал можна на сайті http://bookletka.com/. Його різноманітність нічим не гірше деяких складових інтерактивних методів.