Категорії

Парк ім. Т. Шевченка: найулюбленіше місце відпочинку жителів Хмельницького

PDF Друк
Середа, 20 серпня 2014, 10:49

Одним з  найпопулярніших місць серед жителів Хмельницького є парк ім. Т. Шевченка - мальовничий куточок, частинка міста, в котрій можна прогулятись по охайно викладених доріжках, подихати свіжим повітрям та поспілкуватись з друзями. Саме в парк Шевченка приходять випускники та щойно створені подружні пари, щоб влаштовувати гучні фотосесії на фоні цвітучих квітників. В парковій зоні розташовані веселі атракціони для дітей, котрі завжди радо приходять сюди зі своїми батьками.

Територія, на котрій розміщується сучасний парк ім. Т. Шевченка, в період з XVI по XVIII століття вважалась околицею теперішнього обласного центру. Тоді місто називалось Проскурів, та було визначним торгівельним центром. Саме в цій місцевості ріс дубовий гай, а неподалік знаходився луг, на котрому місцеве населення пасло худобу. План забудови населеного пункту, затверджений тодішньою владою, передбачав створення великої торгівельної площі, де одразу могла б зібратись велика кількість приїжджих купці. Згідно з планом, частину дерев потрібно було спиляти та викорчувати. По периметру ринку були встановлені торгові лавки, а в центральній частині площі залишався вільний простір, де дозволялось торгувати прямо з возів. Ринкову площу назвали Хлібною. Саме на тій площі завжди збиралась найбільша кількість людей різних національностей, і не тільки для торгівлі в періоди ярмарку, але й у вихідні для обговорення останніх новин.

Зі зміною влади в місті, ринок закрили, і на його території розміщувались військовослужбовці 46-ого Дніпровського піхотного полку. Наприкінці XIX століття тодішня міська влада на прохання місцевого населення розпочала створення міської паркової зони, де б змогли відпочивати юні та дорослі жителі міста. Спочатку територію засаджували винятково деревами, та з допомогою корінних жителів в парку висадили чагарники.

Територія сучасного скверу ім. Т. Шевченка охоплює більш ніж 5 гектарів міської землі. В парку знаходиться пам'ятник видатному українському Кобзареві та оригінальні металеві скульптури місцевого художника М. Мазура.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити