Категорії

Хмельницький обласний ляльковий театр: сучасний заклад для культурного розвитку дітей

PDF Друк
Середа, 20 серпня 2014, 10:51

Одне з найкрасивіших сучасних культурних закладів Хмельниччини - обласний ляльковий театр, було засновано в 1970 році відомим культурним діячем України Сергієм Єфремовим. З того часу в приміщеннях театру постійно ставляться прекрасні вистави, котрі призначені як для дітей, так і для дорослої аудиторії. Найактивніший етап розвитку лялькового театру пройшов в період постановки таких шедеврів, як "Стійкий олов'яний солдатик" автора В. Данилевича, "Божественна комедія" від І. Штока, та "Егле - королева вужів" С. Неріс. Відвідувачі, котрі вже мали можливість побувати на виставах театру, дуже тепло відгукуються про творчий колектив Леоніда Попова, котрий був директором закладу з 1976 по 1989 роки. Тодішній керівник театру запам'ятався публіці такими виставами, як "Золоторогий олень", "Маленький принц", "Дванадцять", "Василькові рушнички".

Наприкінці 80-х років на роботу до театру влаштувались художник М. Ніколаєв та відомий в Україні режисер Сергій Брижань. З початку своєї роботи митці почали брати активну участь не тільки у постановці вистав, але й в акціях, котрі проводились з ціллю заохочень до лялькової творчості маленьких глядачів з Хмельницька та області. Для них працівники театру ставили такі відомі серед українців казки, як "Івасик-Телесик", "Хом'ячок та північний вітер".

Хмельницький ляльковий театр успішно працює й до нині. Вистави в приміщеннях закладу проводяться не тільки в святкові чи вихідні, але й в будні дні. Сюди активно приходить як малеча, так і підлітки. Цей факт не може не тішити теперішніх керівників театру, та завжди постійно їх на постанови нових шедеврів для своєї аудиторії.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити