Категорії

Роль Хмельницької обласної філармонії в культурному розвитку краю

PDF Друк
Середа, 20 серпня 2014, 10:52

Споруду Хмельницької обласної філармонії - визначного культурного осередку області - можна знайти на невеликій території, котра знаходиться на перетині вулиць Гагаріна та Кам'янецької. Минулого століття на цій місцевості знаходилась Кінна площа, названа так  через основний через основний спосіб пересування людей в тодішньому Хмельницькому - верхи та на каретах. в котрі запрягались коні. З часом площа все більше забудовувалась одноповерховими особняками. а в 1960 році було споруджено дім, котрий призначався для проведення концертів музичних ансамблів та хорів. Спеціально для цього в будинку філармонії було створено та оздоблено зал на 750 чоловік.

Однак історія обласної філармонії в Хмельницькому починається декількома десятиліттями раніше. В 1938 році в тодішньому адміністративному центрі - Кам'янці-Подільському, формується декілька музичних колективів, серед яких естрадно-концертна група, капела бандуристів, ансамблю пісні і танцю та музичний лекторій. Пізніше, коли статус обласного центру присвоюється місту Проскурів (сучасний Хмельницький), всі ці колективі перемістились до новопризначеного адміністративного центру.

На сьогоднішній день Хмельницька обласна філармонія може пишатись багатьма колективами, котрі виховувались в приміщеннях закладу. Серед них ансамбль "Козаки Поділля", котрий ставав лауреатом багатьох конкурсів та фестивалів Всеукраїнського та міжнародного значення. В 1991 році філармонія отримала концертний зал органної та камерної музики. В ньому виступали такі відомі українські артисти, як Микола Мозговий, тріо "Мареничі", Лілія Ротару та багато інших.

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити