Категорії

Кам'янець-Подільський замок: один з найдревніших замкових комплексів в України

PDF Друк
Середа, 20 серпня 2014, 10:56

Мабуть кожен з нас мав можливість побувати у мальовничому районному центрі Кам'янці-Подільському, що на Хмельниччині. А хто ще не був у цьому старовинному місті, обов'язково повинен відвідати його, адже саме тут знаходиться одна з найвідоміших фортець нашої країни - Кам'янець-Подільський замок, оспіваний свого часу у багатьох піснях українських козаків. На сьогоднішній день достеменно відома лише половина історії фортеці, натомість інша частина вкрита таємниця та легендами.

Вже в період правління Подільського князя в XV столітті фортеця представляла собою найміцнішу та найнадійнішу частину оборонних укріплень міста Кам'янець. На протязі тривалого часу українські історики вважали, що періодом заснування замку слід вважати XIV століття, проте нещодавно було знайдено стародавні рукописи, котрі засвідчують, що фортифікаційні украплення знаходились на цій території набагато раніше - в XII столітті. Увесь архітектурний ансамбль фортеці складається з 2-ох основних частин: замку та міської фортифікації. Окрім цього, споруду самого замку також можна розділити на 2 частини: більш старішу з високими вежами, та нову частину, з валами та ровами.

Особливу увагу туристи звертають саме на Старий замок. Споруда не має форми якоїсь правильної геометричної фігури. Стіни цієї частини укріплень ще до цих пір пам’ятають численні бої, в епіцентрі яких територія сучасної Хмельниччини перебувала неодноразово. Саме на мурах, котрі відгороджують Старий замок від обриву, знаходяться сліди від ядер ворожих гармат, котрим вдалось подолати значну відстань через річку. Територія Нового замку значно більша за розмірами, та має ошатний зовнішній вигляд. Це свідчить про те, що ця частина фортеці була побудована за часів правління в Україні сусідніх держав.

Сьогодні Кам'янець-Подільська фортеця цілком заслужено входить до складу Національного заповідника "Кам'янець", та знаходиться в списку "Семи чудес України".

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити